Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vaše seriálova adresa je ulice.

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

Pavouk vztahů
http://www.nova.cz/nova/data/6955/pavouk_vztahu.jpg

Možná je to vaše ulice. Možná jste to vy!

Žádná ulice není obyčejná. Každá skrývá příběhy a tajemství. Každá je svědkem nadějí, snů i zklamání lidí, kteří v ní žijí. Každá je dramatickou kronikou, diskrétní pamětí, intimním deníkem, v němž však ne vždy dokážeme číst.

S naší Ulicí je to jednodušší. Je vlídná. Dovolí nám nahlédnout tam, kam nás ty obyčejné nepustí. Za zavřené dveře, za okna zakrytá roletou. Umožní nám vstoupit do soukromí jejích obyvatel. Do kuchyní a ložnic, kde se spřádají osudy každého z nich, a kde se zdánlivé malichernosti všedního dne nečekaně dávají do pohybu jako lavina.

V téhle seriálové Ulici nenajdete nic, co se nedá najít kdekoli jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček - malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král (Radek Brzobohatý). Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie (Alena Vránová). Její nemoc nebude jediná pohroma, která mu to připomene. Firma svazuje osudy lidí, ať už v ulici bydlí nebo ne.

Pro pana Krále jsou to zaměstnanci, pro nás zajímaví lidé s dramatickými osudy. Pracují zde Rus Hrihorij (Alexandr Minajev), který chce být Čechem a konečně někam patřit; trestaný dobrák Bedřich Liška (Andrej Jastraban), jenž se nikdy nezavděčil svému otci (Václav Mareš); Zdena Čistá (Jana Švandová), celoživotně zamilovaná do pana Krále, avšak nikdy se to neodvážila říct nahlas; Anča (Ljuba Krbová) a Růža (Zdena Hadrbolcová), které se zdají být pouhými přebornicemi v babském drbání a expertkami na bulvár, ale nic nemusí být tak, jak se zdá; Jarda Hejl (Martin Hoffman) také není neotesaný nevzdělanec, za kterého by se rád schoval. Uvidíme, zda se tento cirkus podaří zkrotit sympatické ředitelce Báře Jordánové (Tereza Brodská), zvlášť když se nemůže příliš spolehnout na pomoc svého zástupce Petra Boháče (Pavel Kříž), osudově zamilovaného do krásné učitelky Lenky (Michaela Badinková). Čeká ho nesnadné rozhodnutí.

Má dát přednost romantické lásce nebo vzkříšení manželství se sympatickou Evou (Markéta Tanner)? Ještěže má Bára pohodovou moderní rodinu a manžel (Petr Vacek) jí pomůže alespoň zkrotit dospívající dvojčata (Patricie Solaříková a Jakub Štáfek), která dorostla do věku prvních vážných lásek a to vždy přináší spoustu příjemných i nepříjemných překvapení.

V protějším bytě žijí Farští. Dominantní otec Olda (Ondřej Pavelka) přichází poněkud pozdě na to, že mu jeho věčné avantýry ničí to nejcennější, co má. Především lásku a toleranci ženy Jitky (Ilona Svobodová) a respekt dvou dcer. Mladší Monika (Anna Fixová) má možná krásnější postavu, její sestra Lída (Jana Birgusová) je však silnější osobností.

Jordánovi i Farští bydlí v domě vlastněném zahořklým panem Peškem (Rudolf Hrušínský), který se o svou vnučku Adrianu (Dominika Kadlčková) bojí tolik, že ji ztrácí, stejně jako kdysi dívčinu matku, svou dceru.

Na Králův dům se přímo odnaproti, výlohou své Večerky, dívá starý Nykl (Bronislav Poloczek). Ten nikdy nestrávil fakt, že dům, který kdysi patřil jeho rodině, teď vlastní Král. Kromě toho pouze on a jeho nevlídná žena (Jaroslava Obermaierová) vědí, že dům ukrývá tajemství. Zda je skutečné či jen smyšlené, musí Nyklovým pomoct odhalit jejich syn Lumír (Václav Svoboda), stejně bezohledný a hrabivý jako rodiče. Na rozdíl od nich ale peníze dokáže vydělat, i když ne vždy tím nejčistším způsobem.

V ulici je i kadeřnický salon Michael, pojmenovaný po majiteli (Petr Falc) a idolu mnoha žen. Jenže... Kromě již zmíněné Jitky Farské zde Michal zaměstnává i nespoutanou Digi (Michaela Maurerová), naivní Bety (Jana Ema Bernášková) a především vynalézavou intrikánku Ingrid (Jana Sováková), která zamíchá skoro vším, co jste až dosud přečetli. 

Za hranicí naší Ulice najdeme gymnázium, které je svědkem bojů pohledné učitelky Lenky s přísnou a staromilskou profesorkou Hejlovou (Hana Maciuchová), ale především prvních životních úspěchů a karambolů dětí z Ulice a jejich spolužáků.

A do každé dobré ulice patří i hospoda. Není náhodou, že ji vlastní počeštělý Američan Henry (Daniel Fleischer-Brown), jehož pozitivní myšlení dodává nadhled všem těm problémům, které by se z perspektivy dlažby naší Ulice zdály tak naléhavé a neřešitelné... A tak Henry - aniž by chtěl - zasáhne do života Ulice víc, než bychom čekali. Zejména pak do života jedné z mladých hrdinek…